Ubieganie się o kredyt konsumencki Ubieganie sie o kredyt zależy od kontretnego kredytodawcy, ale ogólniemożna wyróżnić następne etapy:

1. Złożenie podania

Wnioski kredytowe mogą być wykonane w różny sposób, na przykład:

  • Przez Internet, ze strony internetowej pożyczkodawcy.
  • Biura pożyczkodawcy.
  • Partnerzy pożyczkodawcy.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy zdecydować, w jakiej wysokości potrzebna jest nam pożyczka, a także okres jej spłaty. Na pewno ważne jest, aby zapoznać się z warunkami udzielenia pożyczki.

2. Dokumenty/gwarancje

Różne pożyczkodawcy wymagają przy ubieganiu się o pożyczkę różne rodzaje dokumentów, na przykład:

  • Dokument tożsamości. Przy SMS pożyczce wymagany jest on tylko za pierwszym razem. Na przykład, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy
  • Zaświadczenie o dochodach, który pokazuje miesięczne dochody danej osoby. Najczęściej wymagane jest zaświadczenie za ostatnie 6 miesięcy. W szybkich pożyczkach i pożyczkach SMS nie są wymagane.
  • Żyrant - czasem wymagana jest gwarancja spłaty od osoby trzeciej.


3. Zawieranie umowy

Po pozytywnej decyzji w sprawie kredytu jest zawierana umowa pomiędzy kredytodawcą i wnioskodawcy. Można to zrobić tez za pomocą samoobsługi online (np bankowości internetowej), ale też jest to możliwe, aby zawrzeć umowę kredytową na miejscu lub przez mail. Po zawarciu umowy pieniędzy przeniesione są do wnioskodawcy.

Przed ubieganiem się o szybki kredyt zapoznaj się na pewnie z możliwościami oferowanymi przez różnych dostawców kredytu i oprocentowaniami. Z najtańszymi ofertami szybkich kredytów można zapoznać się tutaj.