Oprocentowanie kredytu samochodowegoOprocentowanie kredytu samochodowego w zależności od operatora kredytu jest inne. Oprocentowanie kredytu samochodowego uzależnione jest od wielu czynników, ale najważniejszym jest to, czy samochód ma być na parkingu strzeżonym, czy pozostaje do dyspozycji kredytobiorcy:

  • Samochód zostaje się jako zabezpieczenie na parkingu - w tym przypadku oprocentowanie jest bardziej korzystne niż w przypadku, gdy samochód zostanie udostępniony dla kredytobiorcy. Kredytodawca jest pewny, że samochód jest na parkingu, a zatem również bardziej korzystne oprocentowanie. Oprocentowanie kredytu w tym przypadku wynosi zwykle 3% na miesiąc, lub w niektórych przypadkach nawet mniej.
  • Samochód pozostaje w dyspozycji kredytobiorcy. W tym przypadku kredytobiorca pozostaje się właścicielem samochodu. Ponieważ w tym przypadku ryzyko dla kredytodawcy jest wyższe niż w przypadku kiedy samochód jest na parkingu, dlatego oprocentowanie jest wyższe, od 3-4% miesięcznie.

Oprocentowanie kredytu samochodowego zależy też od samochodu:

Stopy kredytu auto oblicza się od zdolności kredytobiorcy do spłaty, podatków dochodowych. Dlatego też, oprócz tego, czy samochód zostaje się parkingu, czy będzie do dyspozycji użytkownika, są ważne też:

  • Wiek samochodu. Czym starszy jest samochód, tym bardziej skomplikowane jest go zealizować, więc oprocentowanie jest nieco wyższe dla starszych samochodów.
  • Przebieg samochodu. Przebieg samochodów znacząco wpływa na cenę.
  • Marka i model samochodu. Niektóre marki samochodów i modele tracą mniej czasu niż inne.
  • Akcesoria samochodowe. Czym jest bogatsze wyposażenie samochodowe, wyższa wartość samochodu.
  • Ogólny stan samochodu. Zadbane samochody, bez żadnych zewnętrznych zadrapań itp są bardziej cenne.

Przed ubieganiem się o kredyt samochodowy zapoznaj się na pewnie z możliwościami oferowanymi przez różnych dostawców kredytu i oprocentowaniami.